Náš tip XO

31.03.2017

 

Vytvorenie CAMUS XO Elegance si vyžaduje niekoľko rokov presnej až puntičkárskej práce, nakoľko je zmesou koňakov pochádzajúcich zo všetkých šiestich produkčných oblastí Cognac. Borderies, Grande Champagne, Petite Champagne, Fins Bois, Bons Bois a Bois a Terroir.

Prítomnosť koňaku z Borderies v zmesi jej dáva okrúhle chuťe a nádhernú aromatickú dĺžku. Dlhé zretie v studenej vlhkej pivnici je zárukou, že každý sud dosahuje dokonalú úroveň zrelosti. Puntičkársky presný postup miešania nakoniec odhalí osobnosť tohto koňaku a jeho vznešenosť vyjadrenú v komplexe harmonických aróm.

 

 

Farba: Svetlo jantárová
Aróma a chuť: Široké spektrum chutí na podnebí, kde sa tóny čerstvého a kandizovaného ovocia (marhuľa, citrusy) miešajú s dotykom medu, čokolády, mandlí a lieskové orecha. V závere dlhého aromatického vnemu sa objavia tóny duba a vanilky.

 


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím