Alma mater a kam s ňou

Vyštudovaný ekonóm odbor ekonomika cestovného ruchu v Banskej Bystrici, viac ako 12 ročná prax v manažmente hotelov.

Čo bolo ďalej

Spolumajiteľ dovoznej a distribučnej firmy z celoslovenskou pôsobnosťou. Segment trhu - premium nápoje. Ako inak, alkoholické. Likéry, whisk(e)y, koňak, rum, tequila a iné dobroty. A to celé tiež viac ako 12 rokov, až do priameho vstupu firiem, ktoré sme na Slovensku zastupovali, na náš trh .

A bolo vymalované

Na prvý pohľad áno, ale spoločník vymyslel špecializáciu na koňak. Na prelome storočí (aj tisícročí) nás táto šialená myšlienka nadchla a mala úžasné pokračovanie. Projekt s nosnou témou koňak bol na svete a v ňom som bol okrem iných činností pri vzniku a prevádzke krásnych koňakových klubov v Košiciach, v Bratislave a nakoniec v Prahe.

Ale koňak je predsa z Francúzska

Jasné, že je. Preto sme tam veľmi často chodili a navštevovali niekoľko desiatok stredne veľkých a malých výrobcov, mapovali ich históriu, súčasnosť a prechutnávali všetky ich koňaky. Potom prišli na naše pozvanie výrobcovia do koňakových klubov prezentovať svoje značky našim priateľom. Na prekvapenie, majitelia domov koňaku nehovorili slovensky, tak som všetky prezentácie tlmočil. Zážitky a informácie z ciest aj s domácich prezentácií koňakových domov sme si ale nenechávali len pre seba.

Časopis a knihy

Tie boli okrem mojich nespočetných prezentácií a školení o koňaku nosičmi všetkých informácií, ktoré som s nadšením písal a prinášal priateľom koňaku na Slovensku a v Čechách. Časopis v nepravidelnom intervale a knihy tiež. Tie boli tri. Jedna so stručnými informáciami o všetkých aspektoch histórie, apelácie, výroby a podávania koňaku, druhá podrobnejšie rozoberajúca jeho zaujímavú históriu a tretia sa detailnejšie venovala produkčným oblastiam v rámci regiónu Cognac.

Prečo mycognac.sk a cognacademy.com

Lebo ma to bavilo, baví a bude baviť. A navyše, moji priatelia z Cognacu ma pri posledných návštevách vo februári a v máji tohto roku vyzvali k intenzívnejším kontaktom a spolupráci.

Čo by ste robili na mojom mieste?

Som presvedčený, že to isté. Tak poďte so mnou na výlet do Cognacu a užite si to tak, ako som si to užíval a užívam stále.

 

Peter Dubina

 

 

 

 

 

 

 

Ak by koňal neexistoval, Peter Dubina by ho vytvoril!

Skutočný nadšenec koňaku, ktorý oceňuje nielen on sám, ale oboznamuje s ním a podporuje ho vo svojej krajine, ako aj všade tam, kde má príležitosť cestovať. Expert na celý proces odo dňa vysadenia révy až po okamih, kedy vysvetľuje mnohé spôsoby jeho podávania a vychutnávania. Peter si zalúži, aby bol považovaný za pravého Amassadora tohto najprestížnejšieho destilátu na svete.

 

Jean-Paul CAMUS

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvé stretnutie s Petrom si pamätám veľmi jasne, bolo to na Vinexpo v roku 2015

So svojim obchodným partnerom prevádzkovali Cognac Club v Košiciach, kde chceli propagovať aj Cognac Hardy s jednou podmienkou: aby som k nim prišla urobiť prezentáciu raz ročne. Vtedy už zastupovali niekoľko výrobcov a pre jedno podujatie som urobila výnimku, nakoľko by sme neboli exkluzívny partner v klube.

Aj napriek tomu, že som bola veľmi zaneprázdnená mojimi aktivitami na trhu severnej Ameriky, vždy som sa tešila na moju ďalšiu návštevu kvôli Petrovi a jeho perfektnej organizácii.

Chvíľu mi trvalo kým som to akceptovala, ale Peter bol veľmi presvedčivý a musím priznať, že ich koncept klubov a časopis Testum bol skutočným úspechom pre mnohých výrobcov koňaku vrátane Hardy.

Peter nielen tlmočil prezentácie výrobcov, ktorí prišli do Košíc alebo do Cognac Clubu v Bratislave alebo do Cognac Gallery v Prahe, ale čoskoro som zistila, že vedel tak veľa, ako som vedela ja o výrobku, o spôsobe výroby, destilácii, procese zretia a aspektoch degustácie.

Celé tie roky prejavuje Peter skutočnú lásku k nášmu regiónu. Má veľa znalostí a také nadšenie pre koňak, že je ťažké nájsť lepšieho ambassadora pre naše produkty.

 

Veľmi podporujem jeho snahu stať sa školiteľom koňaku. Pochádza z nádhernej krajiny s mnohými milovníkmi koňaku a pre mňa je veľkou cťou a radosťou mať ho za priateľa a reprezentanta nášho odvetvia.

 

Benedicte Hardy

Cognac Hardy Global Brand Ambassador

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mnohé roky sadal tento muž do svojho auta a nasmeroval ho zo Slovenska do Cognacu, aby vyhľadal tie najlepšie a vzácne koňaky, ktoré sa tu dajú nájsť. Niekoľko slov o spojení Peter a Cognac:

 

Nadšenie/Emócia/Láskavosť/Paradis-Raj/Zvedavý/Priateľ/Znalec/Milovník koňaku/Mentor

 

Olivier Paultes

Member of Hennessy degustation commitee

 

 

 

 

 

 

Petra som prvýkrát stretol pred mnohými rokmi. Už vtedy hľadal skutočne nezávislých "bouilleurs de cru", tých malých výrobcov koňaku, ktorí destilujú len víno z hrozna dopestovaného vo svojich vlastných viniciach. Peter si vybudoval obdivuhodné znalosti o svete koňaku, o jeho histórii a o ľuďoch pracujúcich v tomto sektore. Je to druh vedomostí, ktoré sú schopní dosiahnuť len ľudia s veľkou vášňou.

 

Christian FERRAND

President Cognac Pierre de Segonzac

 

 

 

 

 

 

 

Petra som stretol asi pred 14 rokmi, kedy som bol v Cognac Louis Royer zodpovedný za Európu. Videl som nielen muža, ktorý pracuje na dovoze koňaku, ale skutočne pre koňak zapálenú osobnosť. Naozaj, Peter je školiteľom koňaku, lebo strávil celé roky návštevami všetkých domov koňaku nielen kvôli degustáciám (aj keď som si istý, že je to veľká súčasť návštev), ale tiež aby pochopil mužov a ženy v pozadí fantastického nektáru, ktorým koňak je.

Peter sa nielen naučil príbehy a rozdiely medzi domami koňaku, ale je schopný odovzdať svoje ohromné vedomosti a dušu nášho regiónu.

 

Rád by som Petrovi povedal, nič nemeň, si Anjelom v našom anjelskom podieli.

 

Jean Cyrill Vincent

Export manager Louis Royer North ans South America

 

 

 

 

Môžeme potvrdiť, že Peter Dubina má veľa vedomostí o koňaku. Má nadšenie a veľkú skúsenosť s našim regiónom, výrobkom a ľuďmi z Cognacu

 

Catherine and Michel Vallet

President Cognac Chateau Montifaud

 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím