La Part des Anges

14.10.2016

Poetické označenie “Anjelský podiel” alebo “Anjelská daň”

označuje množstvo strát v objeme koňaku, ktorý sa vyparí počas dlhoročného pobytu v sudoch uložených v tmavých pivniciach regiónu Cognac v procese zretia. O tom, že sa nejedná o zanedbateľné množstvo svedčí aj odhad celkovej straty vyjadrený v ekvivalente štandardných fliaš s obsahom 0,70 l. A teraz sa podržte - je ich viac ako 20 miliónov.

Nie však za celú dobu zretia, ale každý rok! K anjelom sa skutočne pravidelne každý rok dostane slušný podiel zo zásob koňaku.

Názov Le Part des Anges však BNIC (riadiaci administratívny orgán priemyslu koňaku) použil aj na charitatívnu akciu, torá sa v meste Cognac konala v tomto roku už po jubilejný desiaty krát. Do akcie venujú výrobcovia koňaku raritné kúsky zo svojich pivníc a obchodníci z celého sveta sa stretnú v súboji o tieto tekuté poklady. Predmetom dražby sú vzácne ročníkové koňaky alebo exempláre z limitovaných číslovaných edícií koňakov v nádherných kryštálových alebo pozlátených karafách, ktoré samotné sa mnohokrát po vyprázdnení stávajú záujmom zberateľov. Tohtoročný počet kúskov do aukcie sa zastavil na čísle 24 a všetky sa predali za ceny výrazne vyššie ako výkričné.

Napr. koňak Hardy v nádhernom dekanteri z kryštálu Lalique, výkričná cena 5 000,- € sa nakoniec predal za úctyhodných 14 000,- €

Tu je:

Takto sa rodí toto krásne dielo


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím